Nieuw: ‘Goed doen’
Hoe ethisch kapitalisme de democratie kan redden. Vanaf vandaag is Goed doen van Markus Gabriel beschikbaar in de (online) boekhandel.
Over het boek
Een van de belangrijkste filosofen van onze tijd over hoe een economisch systeem gebaseerd op ethiek en moraal ons kan redden.
Een economisch systeem dat puur gebaseerd is op winstbejag heeft de mensheid lange tijd vooruit geholpen – zo luidde de heersende doctrine. Maar gezien de diverse wereldwijde crises is dit niet meer het geval. Markus Gabriel maakt duidelijk: alleen een ethisch kapitalisme, dat financiële winst fundamenteel verbindt met moreel positieve waarden, zal onze aarde, ons welzijn en ook onze liberale, democratische staatsvorm kunnen veiligstellen.
Lees hier een fragment uit het boek.
Over de auteur
Markus Gabriel (1980) is een Duitse filosoof en hoogleraar aan de Universiteit van Bonn. Als jongste filosofieprofessor van Duitsland verwierf hij bekendheid met zijn ‘Nieuwe Realisme’. In het Nederlands verschenen o.a. Waarom de wereld niet bestaat, De zin van denken en De mens als dier.
Wil je vaker op de hoogte worden gehouden van interessante boeken, acties en interviews? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief van uitgeverij Ten Have!