De mooiste cadeautips voor de feestdagen!
De feestdagen staan weer voor de deur, en wat is er mooier dan uzelf of iemand anders te verrassen met een gloednieuw boek? Wij hebben een selectie gemaakt van bijzondere uitgaven van Uitgeverij Ten Have. Of u nu op zoek bent naar een mooi cadeau of juist naar een titel om zelf mee weg te kruipen tijdens de vrije dagen: er is voor ieder wat wils. Ontdek de boeken hieronder.
Generatie angststoornis
De geestelijke schade van de smartphone en sociale media is gigantisch. Kunnen we ervoor zorgen dat onze kinderen smartphonevrij opgroeien?
In dit boek ontwaart de sociaal psycholoog Jonathan Haidt een pijnlijke paradox: terwijl we onze kinderen in de fysieke wereld meer en meer beschermen, laten we ze in de digitale wereld vogelvrij. Haidt laat zien dat deze ontwikkeling en de opkomst van de iPhone en sociale media hebben geleid tot een enorme stijging in het aantal mentale problemen onder tieners en jongeren. Denk hierbij vooral aan klachten als angststoornissen, depressies en zelfmutilatie.
De effecten op de sociale en neurologische ontwikkeling van kinderen zijn schrikbarend. Haidt legt uit waarom sociale media meisjes meer schaden dan jongens en waarom jongens zich terugtrekken uit de echte wereld naar de virtuele wereld, met rampzalige gevolgen voor henzelf, hun families en de samenleving.
In Generatie angststoornis, dat bij verschijning in Amerika en Engeland op nummer 1 binnenkwam in de bestsellerlijsten, roept Haidt krachtig op tot collectieve actie. Hij beschrijft concrete stappen die ouders, leraren, scholen, techbedrijven en overheden kunnen nemen om de epidemie van psychische aandoeningen te stoppen en onze kinderen gezond op te laten groeien.
Thuiskomen bij jezelf
Praktisch en onderbouwd boek over zelfacceptatie van bestsellerauteur (bekend van ‘Goed zoals je bent’). Vol herkenbare verhalen en haalbare oefeningen.
Wat betekent het om thuis te komen bij jezelf? Om je vrij en volledig jezelf te voelen, zonder je anders voor te hoeven doen of je aan te passen.
Veel mensen leven met een sluimerend gevoel van ontevredenheid. We worstelen met onze baan, relaties of onszelf, blijven vastzitten in ongezonde patronen en verliezen het contact met wie we werkelijk zijn.
Thuiskomen bij jezelf laat zien dat het anders kan. Door inzicht te krijgen in oude pijn, familiedynamieken en verlangens ontdek je wie je diep vanbinnen bent en leer je jezelf waarderen met al je kwaliteiten en imperfecties. Zo creëer je ruimte voor nieuwe keuzes en een diepere verbinding met jezelf en anderen. Met inspirerende verhalen, praktische oefeningen en diepgaande vragen begeleidt Frederike Mewe je op een innerlijke reis naar zelfacceptatie, persoonlijke groei en veerkracht.
Een inspirerend en toegankelijk boek voor iedereen die verlangt naar een authentiek leven, vrij van oude patronen en angsten, en vol ruimte om volledig jezelf te zijn.

De filosofische klassieker over technologie uit de 20ste eeuw. Door de opkomst van AI en andere digitale technologieën verrassend actueel.
Het denken van Marshall McLuhan sloeg in de jaren zestig in als een bom. Hij stelde dat de vorm van media een diepgaande invloed heeft op de samenleving, die vaak belangrijker is dan de feitelijke inhoud. Hij waarschuwde voor de invloed van nieuwe media op onze perceptie en cultuur.
McLuhan inspireert talloze hedendaagse filosofen, schrijvers en kunstenaars. Zijn boodschap blijkt decennia later pijnlijk actueel met de opkomst van nieuwe sociale media, AI en andere digitale technologieën.

Hét boek waarmee je onbekommerd plezier gaat hebben.
Plezier beleven we allemaal, maar op verschillende manieren en we nemen het zelden serieus. In plaats daarvan moet alles nuttig zijn. Sporten doen we om fit worden, festivals zijn netwerkmomenten en series kijken we om mee te kunnen praten op kantoor. Plezier om het plezier is verdacht of gaat gepaard met schuldgevoel. In dit boek bevrijdt Linda Duits ons van deze last en biedt ze zeven principes waarmee je onbekommerd en optimaal plezier kan hebben. Leuk! is het ultieme boek voor een leuker leven.

Wij zijn geen machines, geen algoritmes, geen computers. Toch denken we vaak in zulke beelden over onszelf. Die denkfout heeft gevolgen: we richten onze wereld in alsof die een machine is – efficiënt, voorspelbaar, controleerbaar. Maar dat is niet alleen dodelijk saai, het is ook vernietigend.
In dit boek gaan Walter Breukers en Jaap Godrie op zoek naar een radicaal ander mensbeeld. Hun tocht begint in de wereld van organisaties – broedplaatsen van mechanistisch denken – en voert langs wetenschap, filosofie, kunst en geschiedenis. Zo ontstaat, laag voor laag, een hoopvol en springlevend zelfbeeld. Verwacht geen blauwdruk of kant-en-klare antwoorden, maar een boek vol onverwachte wendingen en inzichten – waarna alles een beetje is veranderd.

Doldwaas en heerlijk boek. Een ultieme kennismaking met de filosofie voor jong en oud.
Alice maakt zich zorgen over de toekomst van de planeet, de mensheid – en over haar eigen bestaan. Op zoek naar houvast in een onzekere wereld tuimelt ze in een konijnenhol: het begin van een wonderlijke reis door de ideeëngeschiedenis. Alice ontmoet denkers uit verschillende tijden en culturen: ze spreekt Socrates op de markt van Athene, volgt de Alexandrijnse Hypatia door een multiculturele stad onder hoogspanning en vraagt Freud het hemd van het lijf in zijn Weense praktijk. Een heerlijk leesbaar en speels filosofisch avontuur dat de toegankelijkheid van ‘De wereld van Sofie’ combineert met de absurdistische logica van Lewis Caroll.

Van de auteur van ‘De kracht van rust’: ga op ontdekkingsreis in je leven voor meer energie en kracht.
Heb jij ook het gevoel dat er méér is? Dat het leven te waardevol is om gehaast en oppervlakkig te leven?
In dit inspirerende boek nemen Mirjam van der Vegt en Elise Brouwer je mee op een unieke reis naar de kern van je bestaan – waar energie overvloedig aanwezig is. Geïnspireerd door Jules Verne gingen ze in gesprek met geologen, filosofen, kloosterlingen en schrijvers. Hun ontdekkingen vertalen ze naar praktische handvatten die je kunt gebruiken in jouw eigen zoektocht.

Belangrijke filosofische verkenning over daderschap, het strafsysteem, vrije wil en het lot.
Wat betekent het om veroordeeld te zijn? Filosoof Sabine Wassenberg gaat in gesprek met jongeren die in detentie zaten over identiteit, straf, vergiffenis en vrije wil. Zijn ze slecht geboren, of werd hun lot bepaald door omstandigheden?
Wassenberg werpt een nieuw en tegendraads licht op hoe we over daderschap en verantwoordelijkheid denken en laat zien waarom het wringt om deze jongeren zo makkelijk af te schrijven. In een tijd waarin harder straffen de norm is, biedt dit boek een broodnodige filosofische reflectie op ons strafsysteem.
Wil je vaker op de hoogte worden gehouden van interessante boeken, acties en interviews? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief van uitgeverij Ten Have!