Filosoof Sabine Wassenberg over jongeren in detentie
Een filosofisch perspectief op het straffen van jongeren en het anders kijken naar daderschap. Op 25 september 2025 verschijnt het nieuwe boek van filosoof Sabine Wassenberg: Veroordeeld. De gesprekken die Wassenberg voerde voor het schrijven van dit boek worden gepubliceerd in de podcast Het straffe systeem. Bekijk het boek en de podcast hieronder.
Veroordeeld
Wat betekent het om veroordeeld te zijn? Filosoof Sabine Wassenberg gaat in gesprek met jongeren die in detentie zaten over identiteit, straf, vergiffenis en vrije wil. Zijn ze slecht geboren, of werd hun lot bepaald door omstandigheden?
Wassenberg werpt een nieuw en tegendraads licht op hoe we over daderschap en verantwoordelijkheid denken en laat zien waarom het wringt om deze jongeren zo makkelijk af te schrijven. In een tijd waarin harder straffen de norm is, biedt dit boek een broodnodige filosofische reflectie op ons strafsysteem.
De podcast Het straffe systeem
De filosofische gesprekken die Wassenberg voor het schrijven van dit boek voerde met een aantal experts (ervaringsdeskundigen) van YOPE, én de interviews die ze hield met allerlei professionals die werken in en rondom het (jeugd)strafsysteem, worden gepubliceerd in de podcast Het straffe systeem. Een filosofische podcast over jongeren in detentie. Deze podcast is van Sabine Wassenberg en Tobias Ponsioen. Beluister de afleveringen hier.
Wil je vaker op de hoogte worden gehouden van interessante boeken, acties en interviews? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief van uitgeverij Ten Have!