Frank Meester

Omslag van 'Ook maar een mens' van Frank Meester

Nu verkrijgbaar

Ook maar een mens

Hoe te antwoorden op alle ellende in de wereld

Frank Meester

Een filosofische geruststelling die troost biedt, zonder de ernst van onze tijd te ontkennen.

Paperback · 248 pagina's · € 22,99 · ISBN 9789025913144 · ook als e-book en luisterboek

Over het boek

We voelen ons verantwoordelijk voor alles: klimaat, oorlog, onrecht. Maar kunnen mensen die last wel dragen?

In Ook maar een mens onderzoekt filosoof Frank Meester wat er misgaat wanneer we onszelf overschatten. Met humor en scherpte beschrijft hij de mens als ‘gezelschapsdier’: niet verheven boven de natuur, maar een dier vol tegenstrijdigheden.

Door onszelf realistischer te begrijpen, relativeert Meester onze opgeblazen verantwoordelijkheden. Zo zoekt hij naar een manier van antwoorden op de ellende die wél vol te houden is, en die weer lucht geeft om echt iets te doen.

Portret van Frank Meester

Foto: Noemi Perez Espino

Over de auteur

Frank Meester

Frank Meester is filosoof, schrijver en bedenker van het inconsequentialisme. Zijn werk is meermaals bekroond en genomineerd, waaronder Waarom we de wereld niet rond kunnen krijgen (Shortlist Socratesbeker).

Meer over Frank op frankmeester.eu

Frank Meester in de media

In de media

★★★★★

"Meester maakt complexe ideeën toegankelijk, zonder dat het te simplistisch wordt. Hij is oprecht grappig en gebruikt veel anekdotes, zonder dat dit ooit afleidt van de ideeën die hij verkent."

NRC over Ook maar een mens

"Feminisme voor mannen en andere wezens is een puike inleiding in feministisch denken."

Trouw over Feminisme voor mannen en andere wezens

"Frank Meester biedt filosofische troost en maakt het leven lichter."

De Morgen over Bluf jezelf door het leven

"Bluf jezelf door het leven is een prikkelend pleidooi voor de leugen."

NRC over Bluf jezelf door het leven

"In dit boek laat Frank Meester zien hoe interessant en relevant filosofie kan zijn. Zijn speelsheid werkt aanstekelijk in een tijd waarin we elkaar zo gemakkelijk de maat nemen."

de Volkskrant over Waarom we de wereld niet rond kunnen krijgen

"Een aanstekelijk pleidooi om de al te strakke regie die we over ons leven willen voeren los te laten. Om ons te bevrijden van de knellende banden van het consequente gedrag laat Meester overtuigend zien dat onze wereld, onze filosofie en onze wetenschap op inconsequenties gebouwd zijn – hij doet dat verfrissend in een opvallend ‘consequent’ betoog."

Abdelkader Benali over Waarom we de wereld niet rond kunnen krijgen

Interviews en artikelen

Bestel Ook maar een mens

Voor iedereen die zich verantwoordelijk voelt voor alles, en zoekt naar een manier om dat vol te houden.

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van Ten Have en hoor als eerste over nieuwe boeken, events en interviews.

Je kunt je altijd weer afmelden.