Waarom we moeten stoppen onszelf te vergelijken met anderen. Vanaf vandaag is Er is niemand zoals jij van Anne de Bruijn beschikbaar in de (online) boekhandel.
Iedereen heeft de behoefte om gezien te worden. Om te weten waar we staan, vergelijken we ons constant met anderen – bewust én onbewust. Dat gaat tegenwoordig heel ver. We vergelijken ons niet alleen met de mensen om ons heen, maar met de hele wereld – inclusief vreemden op sociale media en beroemdheden. Hoe steken wij af bij hun prestaties, uiterlijk en succes? En kunnen wij net zo uitzonderlijk knap, sterk of mooi worden als zij?
In Er is niemand zoals jij onderzoekt Anne de Bruijn waarom we ons steeds weer meten aan anderen en welke invloed dat heeft op ons zelfbeeld. Ze helpt ons die drang te begrijpen en te relativeren, en laat zien dat we van onszelf al speciaal zijn. Net zoals iedereen.
Lees hier een fragment uit het boek.
Anne de Bruijn schrijft en produceert audiotours voor musea, is copywriter voor maatschappelijke en culturele ondernemingen en geeft les aan de Hogeschool Utrecht. In haar werk spelen talen, culturen en menselijk gedrag een grote rol. Eerder schreef ze mee aan Don’t Buy This Book: Time Management for Creative People.
Wil je vaker op de hoogte worden gehouden van interessante boeken, acties en interviews? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief van uitgeverij Ten Have!